Baskı Makinaları İçin Servo ve Step Motor Seçimi

Eğer bir baskı makinasına sahipseniz makinanıziçin servo ya da step motor seçebilirsiniz. Bir baskı makinasının sorunsuz çalışabilmesi için motorun bazı özellikleri taşıyor olması gerekir. Hangisini seçeceğiniz konusunda şüpheleriniz varsa blog yazımızı okuyarak motor seçimi yapabilirsiniz.

Baskı Makinaları İçin Servo Motor Seçimi

Baskı makinesi için motor seçiminde tercih edebilecek motorlardan biri servo motordur. Servo motoru ise 2 başlık üzerinden incelememiz mümkündür. Bu başlıklar şu şekildedir;

1. Baskı Makinası İçin DC Servo Motorlar

Mıknatıslı olan DC servo motorlar, rotor kontrolüne de sahip motorlardır. Farklı kombinasyonlara ayarlanarak farklı tork hızları ile performans gösterebilirler. Bu sayede baskı hızınızı belirlemiş olursunuz. Eğer baskı hızı sizin için önemliyse tercihinizi DC servo motorlardan yana kullanabilirsiniz. Böylece işinize göre kombinasyonlar oluşturarak üretim yapabilirsiniz. Ayrıca DC servo motorlar ile açı kontrolü de sağlayabilirsiniz.

2. Baskı Makinası İçin AC Servo Motorlar

Baskı makinası için bir başka model önerecek olursak bu da AC servo motordur. Oldukça yüksek bir güce sahiptir. Yüksek frekans değerlerine çıkabilen bu motorlar oldukça hızlıdır. Eğer baskı hızının çok hızlı olmasını istiyorsanız tercih etmeniz gereken motor çeşidi budur.

Baskı Makinaları İçin Step Motor Seçimi

Step motorlar da baskı makinaları için iyi bir tercihtir. Bu motorların farklı boyutları bulunmaktadır. Makinanızın modeline göre bir seçim yapabilmenizi mümkün kılar. Üretim hızını ayarlayabileceğiniz bir motordur. Makina üzerindeki hakimiyetini arttırmanızı sağlar. Ayrıca ekonomik bir tercih yapmak istiyorsanız beklentilerinizi karşılayacaktır. Satın aldıktan sonra da bakımı açısından bütçe dostu olduğunu fark edeceksiniz.

Baskı yapma makinası için servo motor ve step motor seçeneklerinden hangisini alacağınıza karar verdikten sonra satın alma aşamasına geçebilirsiniz. Ürününüzü Şahin Rulman güvencesi ile ilgili linklerden satın alabilirsiniz. Ayrıca motor kontrolü için servo motor sürücüleri ve step motor sürücüleri seçeneklerimize göz atabilirsiniz.