Cnc Tezgahlar İçin Servo Motor Tavsiyeleri

 Öncelikle aklınızdaki projeyi kağıda dökmeli ve sizin nasıl bir cnc tezgaha ihtiyacınız var bunu belirlemelisiniz. Cnc router yapımı için başlıca kullanılan elektronik ve mekanik ürünlere bakacak olursak;

  • Lineer Ray ve Lineer Kızaklar
  • Servo Motor, Step Motor veya Spindle Motor
  • Mach3 Cnc Eksen Kontrol Kartı
  • Cnc Kontrol Ünitesi

Cnc Servo Motor Seçimi

Bu yazımızda cnc routerlar için kullanılacak ürünlere yoğunlaşmak yerine cnc servo motorlar için tavsiyelerde bulunacağız. Öncelikle cnc tezgahları işlevine ve büyüklüğüne bakarak iki farklı çeşitte inceleyeceğiz.
İlk olarak kapsamlı bir cnc tezgah kurmak isteyenler için bilgi verelim; Genellikle 50 – 60 tonluk bir ağırlığa sahip olan bu cnc tezgahların kurulumu Türkiye’de gerçekleşir ancak büyük çoğunlukla ikinci el cnc tezgah olarak yurtdışından ithal edilmektedir. Yurtdışından getirilen cnc tezgahın kasasının mekanik ve elektronik parçalarını kendi istek ve kapasitesine uygun olarak modifiye eder ve kullanıma hazır hale getirilir. Güç kapasitesi yüksek olan bu cnc tezgahlar için aşağıdaki cnc servo motorları kullanabilirsiniz.

CNC Servo Motor ve Sürücü Set Olarak;

4.30 Kw CNC Servo Motor ve Sürücü – 1350$ 

5.5 Kw CNC Servo Motor ve Sürücü – 1500$

İkinci olarak küçük bir işletme kurmak veya amatör bir cnc router yapımını gerçekleştirmek isteyen kişiler için servo motor önerisinde bulunacağız. Bu cnc tezgahların ağırlığı maksimum 4 ton ağırlığında olup yüksek güç değerleri istemeyen projeler için kullanılır.

CNC Servo Motor ve Sürücü Set Olarak;

1.5 Kw CNC Servo Motor - 600$ 

2 Kw CNC Servo Motor - 625$ 

2.3 Kw CNC Servo Motor - 750$ 

Cnc router yapımı için kullanacağınız servo motor ve sürücüyü set olarak almak istemezseniz servo motor linkine tıklayarak tek servo motor satın alabilirsiniz.

Cnc tezgahlarınız için ihtiyacınız olan tüm mekanik ürünler ve elektronik ürünleri Şahin Rulman sitesi üzerinden uygun fiyatlarıyla satın alabilirsiniz. Ayrıca almış olduğunuz step motor, servo motor ve diğer tüm ürünlerde kurulum ve teknik desteği için Şahin Rulman’nın tecrübeli teknik destek ekibinden faydalanabilirsiniz.