Dezenfektan Dolum Makinaları İçin Servo ve Step Motor Seçenekleri

Dezenfektan dolum makinası için motor seçimi yapmak mı istiyorsunuz? Dolum makinanız için servo ya da step motor seçimi yapabilirsiniz. Uzun ömürlü, sorunsuz çalışan ve günlük yeterli miktarda üretim yapabilen bir dezenfektan dolum makinası için motor seçimini iyi yapmak son derece önemli. Bu haftaki blog yazımızda dezenfektan dolum makinaları için motor seçimine dair detaylara yer vereceğiz. 

Dezenfektan Dolum Makinaları İçin Servo Motor Seçimi

Dezenfektan dolum makinası için servo motor satın alabilirsiniz. Bu noktada seçim yapabileceğiniz 2 tip servo motor bulunmaktadır. Sizin için bu seçenekleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • DC Servo Motorlar.

  • AC Servo Motorlar.

Peki, hangisini seçeceksiniz?

1.Dezenfektan Dolum Makinaları İçin DC Servo Motorlar

Rotor kontrollü olan DC Servo motorları pek çok kombinasyon ile ayarlayarak değişik tork hızları elde etmeniz mümkündür. Bu sayede dezenfektan dolum makinasının hızını dilediğiniz gibi ayarlayarak üretim hızınızı belirleyebilirsiniz. 

2. Dezenfektan Dolum Makinaları İçin AC Servo Motorlar

Dezenfektan konusunda seri üretime ihtiyaç duyuyorsanız dezenfektan dolum makinanız için AC servo motor satın alabilirsiniz. Çünkü AC servo motorlar yüksek frekans değerlerinde çalışabilen dayanıklı motorlardır. Yüksek güçlü uygulamalarda AC servo motor seçimi yapılabilir. 

Dezenfektan Dolum Makinaları İçin Step Motor Seçimi

Dezenfektan dolum makinası için step motor da tercih edilebilir. Bu motorların boyutları farklılık gösterebilir. Bu yüzden her türlü dezenfektan dolum makinasına uygun bir step motor bulabilirsiniz. Hızını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Uzun yıllar kullanabileceğiniz için oldukça da ekonomik bir seçimdir. 


Dezenfektan dolum makinaları için motor seçenekleri sunduğumuz blog yazımızın sonuna geldik. Şahin Rulman güvencesiyle servo motor ya da step motor satın almak için ilgili linklere göz atabilirsiniz. Ayrıca dezenfektan doldurma makinasıı için vidalı miler aksamları da satın alarak eksik parçalarınızı tamamlayabilirsiniz.