Etiketleme makinaları için motor seçimi yapacaksanız step motor ya da servo motor satın alabilirsiniz. Etiketleme makinasından dilediğiniz verimi almak ve makinanın ömrünü uzatmak gibi nedenlere bağlı olarak motor seçimi büyük önem taşır. Bu haftaki blog yazımızda etiketleme makinaları için motor seçiminin detaylarından bahsedeceğiz.


Etiketleme Makinaları İçin Servo ve Step Motor Seçenekleri 

Etiketleme makinası için motor seçimi yaparken tercih edebileceğiniz pek çok motor seçeneği vardır. Blog yazımızın bu kısmında sizi bu konuda aydınlatmayı hedefliyoruz. 


Etiketleme Makinaları İçin Servo Motor Seçimi

Etiketleme makinası için servo motor almayı düşünüyorsanız bu konuda 2 seçiminiz olabilir. DC ve AC servo motorlar etiketleme makinaları için uygundur. 


1.Etiketleme Makinası İçin DC Servo Motor

Farklı tork hızlarının elde edilebildiği DC servo motorlar etiketleme makinalarında kullanıldığında etiketleme hızı ayarlanabilir hale gelir. Hareket kabiliyetleri sayesinde açı kontrolü yaparak dilediğiniz gibi etiketleme işlemi yapabilirsiniz. 


2.Etiketleme Makinası İçin AC Servo Motor

Etiketleme makinaları için tercih edilebilir bir diğer servo motor ise AC servo motorlardır. Yüksek güç gerektiren etiketleme işlemleri için bu motor ideal bir seçenek olacaktır. Yüksek frekans değerlerinde çalıştırarak etiketleme hızını arttırabilirsiniz. 


Etiketleme Makinaları İçin Step Motor Seçimi

Step motor da etiketleme makinasında kullanabilecek ideal bir motordur. Farklı boyutları ile her etiketleme makinasına uyum sağlayabilecek şekildedir. Hızını dilediğiniz gibi ayarlayarak etiketleme işleminin miktarını arttırabilirsiniz. Maliyet açıdan kar etmenizi sağlar ve sorunsuz çalışma olanağı sunar. 


Tarih kodlamalı etiketleme makinalarında, cam şişe etiketleme makinalarında ve daha pek çok etiketleme makinasında kullanabileceğiniz servo motorları ve step motorları Şahin Rulman güvencesiyle satın alabilirsiniz. Ayrıca etiketleme makinaları için vidalı miller ve aksamlarına ilgili linkten göz atabilirsiniz.