Kolonya Dolum Makinaları İçin Servo ve Step Motor Seçenekleri

Kolonya dolum makinaları için iyi bir motor seçimi yapmak gerekir. Bu seçim yapılırken servo ya da step motor tercih edilebilir. Kolonya dolum makinasının seri üretim yapabilmesi ve sorunsuz çalışabilmesi için motor seçimi önemlidir. Bu haftaki blog yazımızda kolonya dolum makinası için motor seçiminin detaylarına yer vereceğiz. 

Kolonya Dolum Makinaları İçin Servo Motor Seçimi

Kolonya dolum makinası için servo motor satın almayı düşünürseniz alabileceğiniz 2 tane servo motor çeşidi bulunuyor. 

1. Kolonya Dolum Makinası İçin DC Servo Motorlar

Rotor kontrollü bu motorları ayarladığınız pek çok kombinasyon ile birlikte farklı tork hızları elde ederek kullanabilirsiniz. Böylece kolonya dolum hızını ayarlayabilirsiniz. Hareket kabiliyetine sahip bu motorlar sizin için ideal bir seçim olabilir. 

2. Kolonya Dolum Makinası İçin AC Servo Motorlar

Fırçasız olan AC servo motorlar yüksek güçlü uygulamalar için fayda sağlayan motorlardır. Yüksek frekans değerlerinde çalışabildikleri için kolonya seri üretimi yapabilirsiniz. 

Kolonya Dolum Makinaları İçin Step Motor Seçimi

Step motor da kolonya dolum makinası için seçilebilecek bir motordur. Farklı boyutlarda üretilen bu motorlar dolum makinası çeşitlerine kolayca uyum sağlar. Hızını da istediğiniz gibi ayarlayarak günlük üretim miktarınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca step motorlar karlı seçimlerdir. 


Kolonya dolum makinaları için motor seçenekleri sunduğumuz blog yazımızın sonuna geldik. Şahin Rulman güvencesiyle servo motor ya da step motor satın almak için ilgili linklere göz atabilirsiniz. Ayrıca kolonya dolum makinası için vidalı miler aksamları da satın alarak eksik parçalarınızı tamamlayabilirsiniz.