Redüktör Motor Gücünü Artırır Mı?

Redüktör; devir ve güç ayarını değiştirmeye yarayan dişli bir yapıya sahiptir. Gövde içinde miller, dişli çarklar, yataklar ve benzeri parçalardan oluşan sisteme sahiptir. Peki, bu sistem motorun gücünü arttırır mı? Bu haftaki blog yazımızda redüktörler hakkında bilgi aktarmak istiyoruz. 

Yazımız boyunca sizlere redüktörlerin motor gücünü arttırmak üzerindeki etkisi, sektörlere sunduğu verimlilik ve redüktörlerin güven alanındaki bilgisini sunuyor olacağız. Detaylı bilgi almak için blog yazımızı okuyabilirsiniz. 

“Redüktörler motor gücünü arttırır mı?” diye sorduğunuzda size verebileceğimiz cevap şudur; 

Az güçle yüksek moment elde etmek için redüktörler iyi bir seçimdir. Redüktörler ile motor gücünü arttırabilirsiniz. Bu da düşük maliyet ile yüksek verim elde etmeniz anlamına gelmektedir. 

Redüktörler Güvenilir mi?

Redüktörlerin kullanım süreleri oldukça yüksektir ve işletme emniyetine sahip ürünlerdir. Bu da üreticiler için bir avantajdır. Ayrıca bakımları oldukça kolaydır ve böylece zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Redüktörlerde kayma söz konusu değildir. Tek bir giriş hızına karşın çok çeşitli çıkış hızları almanız mümkündür. 

Birbirinden uzak iki elemanı ilişkilendirmenin kolay hale gelmesi redüktörler sayesinde mümkündür. Paralel ya da kesişen millerde çeşitli güç seçenekleri ve değişik çevrim oranlarında devir sayısı planet redüktörlerle yakalanan avantajlardan biridir. 

Planet redüktörle yüksek verimlilik elde edebileceğiniz gibi aynı zamanla bu ürünler çevresel koşullara karşı da dayanıklı ürünlerdir. 

Redüktörler ile ilgili aklınızda soru işaretleri varsa bizimle iletişime geçebilir ve sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Şahin Rulman güvencesi ile planet redüktör sahibi olmak isterseniz ilgili sayfada yer alan ürünlerimizi inceleyerek seçim yapabilirsiniz.