Spindle Motor Satın Alma Kılavuzu

“Spindle motor seçimini nasıl yapacağım?” sorusu kafanızı kurcalıyorsa bu hafta sizin için hazırladığımız blog yazısını okuyabilirsiniz.

Spindle Motor Satın Alma Rehberi

“Spindle motor satın al” araması yaptığınızda karşınıza pek çok seçenek gelecektir. Bu seçenekler arasından hangisini seçeceğinize karar vermek sizin için zor olabilir. Tam bu noktada imdadınıza yetişiyor ve spindle motor seçimini nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. Hazırsanız, başlayalım!

1.Spindle Motoru Hangi Alan İçin Kullanacağınızı Belirleyin

Ağaç, cam ve metal gibi materyallerin işlenmesinde spindle motorlar kullanılır. Bu tarz bir işlem yapacaksanız spindle motora ihtiyacınız olacaktır. Yüksek devirde işleyebilen spindle motorlar endüstriyel makinelerde kullanabileceğiniz verimli motorlardır. Spindle motorun kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz;
 • Cnc tezgahlarda.
 • Ahşap tornasında.
 • Metal tornasında.
 • Ağır torklu işlerde.
 • Besleme motoru olarak.

  2. Artıları ve Eksileri Belirleyin

  Spindle motorlar yüksek hız devirlerine ulaşabilen motorlardır. Güç yoğunluğu için sürekli tork verebilirler. Bu yüzden verimliliği yüksek motorlardır. Spindle motorlarda hızı frekansa bağlı olarak liner biçimde artar. 24 saat çalışabilirler. Spindle motorların eksisi çabuk ısınabilmeleridir. Bu yüzden spindle motor seçerken güç ve büyüklük bakımından değerlendirmelisiniz.

  3. Sürücünüzü Seçin

  Spindle motor için bir de spindle motor sürücüye ihtiyacınız olacak. Spindle motorunuz için en uygun sürücüyü seçerek spindle motorun verimliliğini arttırabilirsiniz. Spindle motor sürücüsü alışverişinizi Şahin Rulman güvencesi ile yapmak isterseniz ilgili linke tıklayabilir ve ürünlerimize göz atabilirsiniz.

  Spindle motor satın almaya dair detayları anlattığımız blog yazımızın sonuna geldik.Spindle motor alma konusunda hala endişeleriniz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Spindle motor seçeneklerimize göz atabilirsiniz.