Step Motor Sürücü Satın Alma Kılavuz

Step motorunuza uygun bir step motor sürücü almak istediğinizde kafanızın karışması gayet normal. Bu haftaki blog yazımızda sizlerle step motor sürücü seçerken izlemeniz gereken adımları paylaşacağız. Hazırsanız başlayalım.

Step Motor Sürücü Satın Alma Rehberi

“Step motor sürücü satın al” yazdığınızda tüm o ürünlerin arasında kaybolmamanız için birkaç önemli yol izlemeniz gerekir. O yolları şu şekilde sıralamamız mümkündür;

1.Hangi Step Motor Sürücüye İhtiyacınız Olduğunu Tespit Edin

İki çeşit step motor sürücü mevcuttur. Bunlardan biri Step Motor Sürücü 2 Faz iken diğeri Step Motor Sürücü 3 Faz şeklinde satışa sunulan servo motor sürücüdür. 2 Faz step motor sürücüler düşük motor gücüne sahip motorlarda kullanılır. Bu yüzden 2 Faz step motor sürücü almadan önce motor gücünüzü öğrenmelisiniz. 3 Faz step motor sürücüler ise yüksek motor gücüne sahip step motorlar ile uyumlu bir sürücü çeşididir. Motor gücünüzü bilmeden alışveriş yapmamalısınız.

2 Faz step motorunuz varsa şu modellere göz atabilirsiniz;

3 Faz step motor için ise şu modeller tercih edilebilir;

2. Amper ile Uyumluluğunu Kontrol Edin

Step motor sürücünün büyüklüğü motorun performansını etkileyecek bir notadır. Motorun amperi ile sürücünün amperi uyumlu olmalıdır. Motorun amperi sürücünün amperinden düşük olmamalıdır. Motora fazla amper giderse hem performans etkilenir hem de motor aşırı ısınır ve ömrü kısalır.

3. Yüksek Voltaja Dayanıklılığını Kontrol Edin

Sürücüler yüksek voltaja dayanıklı olmalıdır. Çünkü voltaj yüksekliği motorun kuvvetini etkiler. Motor ne kadar yüksek volt ile çalıştırılırsa performans o kadar fazla olur. Verimli bir çalışma istiyorsanız sürücünüzün yüksek voltaja dayanıklı olduğundan emin olmalısınız. Step motor sürücü seçimi hakkında izlemeniz gereken yolları anlattığımız blog yazımızın sonuna geldik. Siz de çalışmalarınızı aksatmayacak bir step motor sürücü için Şahin Rulman güvencesini tercih edebilirsiniz. Ayrıca step motor sürücü seçimi hakkında kafanıza takılan sorular için bizimle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.