Vakum Makinaları İçin Servo ve Step Motor Seçimi

“Vakum makinası için motor satın al” araması yaptığınızda karşınıza pek çok seçenek çıkacak. Vakum makinası için motor almak istediğinizde karşınıza ilk başta servo ve step motor gelecek. Hangisini seçeceğiniz konusunda kafanız karışabilir. Bu haftaki blog yazımız tam da bu karışıklığın önüne geçmek için yazıldı. Sizlere “Vakum makinası için motor seçimi nasıl yapılır?” sorusunun cevabını vereceğiz. Yazımızdan yola çıkarak bir seçim yapabilirsiniz. 

Vakum Makinaları İçin Servo Motor Seçimi

Vakum makineniz için servo motor seçmek isteyebilirsiniz. Servo motor seçiminde karşınıza iki seçenek çıkar. Servo motorlar AC ve DC servo motor olarak ayrılan motor çeşitlerinin vakum makinesindeki avantajlarını da iki ayrı başlıkta inceleyeceğiz.

1.Vakum Makinaları İçin AC Servo Motorlar

Ac servo motor seçimi yaptığınızda vakumlama işlemini hızlı gerçekleştirebileceğinizi bilmelisiniz. Seri ve sorunsuz vakumlama işlemi yapmak istiyorsanız AC servo motor seçmelisiniz. Ayrıca yüksek güç gerektiren uygulamalar yapıyorsanız da bu motor çeşidini tercih edebilirsiniz. Dakika başı yapmak istediğiniz üretim miktarını göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz. 

2. Vakum Makinaları İçin DC Servo Motorlar

Farklı üretim hızları düşünüyorsanız DC servo motor seçmelisiniz. Bu motor çeşidi sayesinde üretim hızını kendiniz belirleyebilirsiniz. Örneğin stok doluluk oranınız sizin için idealse üretim hızınızı düşürebilir ya da ambar boşluğunuz varsa hızlı üretim yapabilirsiniz. Bu motorla açı kontrolü de yapabilirsiniz.

Vakum Makinaları İçin Step Motor Seçimi

Step motorlar da vakum makineleri için seçebileceğiniz motorlardandır. Eğer sizin için bütçe önemliyse ve kısıtlı bir bütçeniz varsa kesinlikle step motor seçmelisiniz. Step motor makina büyüklüğüne göre motor seçimi yapabileceğiniz bir motordur. Makinanız küçükse küçük bir seçim yapabilirsiniz. Yine bu makine ile üretim hızını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Dakikada yapacağınız üretim hızını belirleyip üretime başlayabilirsiniz. 

 

Vakum makinası için servo motor ve step motor seçeneklerinden size uygun olana karar verdikten sonra Şahin Rulman güvencesi ile motorunuzu satın alabilirsiniz. Ayrıca servo motor sürücüleri ve step motor sürücüleri ihtiyaçlarınız için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.