Ethercat Servo Motor Nedir?

Ethercat bir servo motor makine kontrol çözümüdür. Sağlam, yüksek hızlı ve gerçek zamanlı bir kontrol çözümü olarak gün geçtikçe daha popüler hale gelmektedir. Hassas senkronizasyon sağlayan ethercat servo motorlar pek çok üretici için iyi bir çözümdür. Bu haftaki blog yazımızda sizlerle ethercat servo motorun detaylarını paylaşacağız.

Ethercat Servo Motorun Avantajları Nelerdir?

Ethercat servo motorun avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Yüksek Hız

Hızlı dönüş süreleri için itici bir erken olan bu motorlar, seri üretim için uygun makinelerde kullanılabilir. Çok eksenli servo makine gibi yüksek bant genişliği uygulamaları için de idealdir.

İyi Senkronizasyon

Çok eksenli kontrol ağlarında çalışmaların doğru yürümesi için ethercat servo motorlar iyi bir seçimdir. Cihazları senkronize edebilir. Bu senkronizasyonda kayma meydana gelmez.

Düşük Maliyet

Ethercat servo motorlar iletişim cihazı ve PC gibi ekipmanlar gerektirmediği için daha ucuz maliyetli motorlardır.

Merkezi Kontrol

Merkezi kontrol yapısı ile gerçek zamanlı olarak çalışmaktadır. Bunun için ACS Hareket Kontrolü olan dağıtılmış işlemci mimarisine sahiptir.

Ethercat ile servo motor kontrolüne dair hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Siz de Şahin Rulman güvencesiyle ethercat servo motor satın alabilirsiniz.