Pres Makinaları için Servo ve Step Motor Seçimi

Basınç ve darbe uygulayarak metallerin kıvrıldığı, kesildiği ve büküldüğü pres makinalarda motor oldukça önemlidir. Motorun özellikleri değiştikçe pres makinasının darbeleri de değişmektedir. Bu haftaki blog yazımızda sizlerle pres makinası için motor seçimi yaparken işinize yarayacak bilgiler paylaşacağız. 


Pres Makinaları İçin Motor Önerileri

Pres makinası için bir motora ihtiyacınız varsa servo ya da step motorlardan size uygun olan motoru seçebilirsiniz. Servo motor da step motor da pek çok seçeneğe sahip olan motorlardır. Yazımızın bu kısmında pres makinalarında motor seçiminin ne işe yaradığını da anlamış olacaksınız.


Pres Makinaları İçin Servo Motor Seçimi

Pres makinalarına motor seçerken göz atacağınız motor çeşitlerinden biri servo motorlardur. Servo motorlar kendi içinde AC servo motor ve DC servo motor olarak ikiye ayrılır. AC servo motorlar da DC servo motorlar da çok fazla bakım gerektirmeyen kullanışlı motorlardır. DC servo motorlar diğer motor türlerine göre daha az enerji harcayan bu motorlar enerjiden tasarruf etmek isteyen kullanıcıların ortak tercihidir. 


Pres Makinaları İçin Step Motor Seçimi

Pres makinaları için step motorlar da iyi bir motor tercihidir. Uzun vadeli kullanım düşünüyorsanız ve güçlü bir motor arıyorsanız tercihinizi step motordan yana yapabilirsiniz. Uzun ömürlü bu motorlar maliyet açısından daha ekonomik olduğu için pek çok pres makinası kullanan insanın ortak tercihidir. Tamir ihtiyacı ortaya çıkmadan uzun yıllar pres makinanızı kullanmanızı sağlar. Ayrıca step motorların bakımı da oldukça kolaydır. 


Pres makinaları için servo ve step motor önerileri sunduğumuz blog yazımızın sonuna geldik. Siz de Şahin Rulman güvencesi ile servo motor ve step motor sahibi olmak isterseniz ilgili linklerden motor seçiminizi yapabilirsiniz.