Maske Üretim Makinası İçin Servo ve Step Motor Seçenekleri

Maske üretim makinası için motor seçimi yapılırken servo ya da step motor tercih edilebilir. Maske üretim makinasının dilediğiniz gibi çalışması için motor seçimi konusunda bazı özelliklere dikkat edebilirsiniz. Bu haftaki blog yazımızda size maske üretim makinaları için servo ve step motor seçeneklerinden bahsedeceğiz.


Maske Üretim Makinaları İçin Servo Motor Seçimi

Servo motor seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken hangi motoru seçeceğinize karar vermektir. Seçebileceğiniz motorları 2 başlıkta listeleyebiliriz.


1. Maske Üretim Makinası İçin DC Servo Motorlar

Kalıcı mıknatıslı bu motorlar rotor kontrollüdür. Ayarlanan kombinasyonlar ile birlikte farklı tork hızları elde ederek üretim hızınızı ayarlayabilirsiniz. Ayrıca motorun dönüş momentini de belirleyen dişliler bulunmaktadır. Hareket kabiliyetine sahip bu motorlarla açı kontrolü yapabilirsiniz. 


2. Maske Üretim Makinası İçin AC Servo Motorlar 

Maske üretiminde kullanabileceğiniz AC servo motorlar fırçasızdır. Yüksek güçlü uygulamalarınızda bu motorları kullanabilirsiniz. DC motorlardan daha düşük momente sahip olduklarını söyleyebiliriz. Yüksek frekans değerlerinde çalışabilecek bir servo motor seçerek maske üretim hızınızı arttırabilirsiniz. 


Maske Üretim Makinaları İçin Step Motor Seçimi 

Maske üretim makinaları için step motor da tercih edebilirsiniz. Step motorlar farklı boyutlardadır. Hızını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu da dakikada üreteceğiniz maske miktarına etki etmektedir. Step motor sürücüleri ile birlikte motor üzerindeki kontrolünüzü arttırabilirsiniz. Maske üretiminde maliyet açısından karlı olmanızı sağlar. Düzgün ve sorunsuz maske üretimi sağlar. 


Maske üretimi için kullanabileceğiniz servo motorları ve step motorları Şahin Rulman güvencesiyle satın alabilirsiniz. Ayrıca maske üretiminde kullanabileceğiniz vidalı miller ve aksamlarına ilgili linkten göz atabilirsiniz.