Paketleme Makinaları İçin Servo Motor ve Step Motor Seçimi

Paketleme makinası için motor seçenekleri arasında servo ve step motor vardır. Paketleme makinası ile yapılan paketleme işlemlerinden alınan verimliliği arttırmak için size uygun bir motor seçmelisiniz. Blog yazımızda bu konuya değineceğiz. 

Paketleme Makinaları İçin Servo Motor Seçenekleri

Paketleme makinası için tercih edebileceğiniz motor çeşitlerinden biri servo motor. Servo motorun özelliklerine bakarak sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz 2 çeşit servo motor bulunuyor. Bunları şu şekilde anlatabiliriz;

1.Paketleme Makinaları İçin DC Servo Motorlar

Paketleme makinanız için seçeceğiniz DC motorlar rotor kontrollü ve kalıcı mıknatıslı motorlardır. Farklı kombinasyonlarla kullanılabilir. Böylece tork hızı kontrol edilebilirdir. Tork hızı ile birlikte dakikada yaptığınız paketleme sayısını arttırmanız mümkündür. Dönüş momentini ayarlayan dişlileri ile tercih sebebi olabilir. Ayrıca hareket kabiliyeti yüksektir ve her açıdan çalışma imkanı sunar. 

2. Paketleme Makinaları İçin AC Servo Motorlar

Fırçasız motor tercih etmek isterseniz AC servo motorlara göz atabilirsiniz. Yüksek güç gerektiren paketleme işlemleri için tercih edebileceğiniz motor çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. DC servo motora oranla daha düşük momente sahiptir. Hızlı çalışma temposuna ayak uydurabilecek bir paketleme makinası motoru arıyorsanız tercihiniz olabilir.

Paketleme Makinaları İçin Step Motor Seçenekleri 

Paketleme makinaları için seçebileceğiniz başka bir motor ise step motor. Farklı boyutları ile paketleme makinası modelleri ile uyumlu olarak kullanılabilir. Hızını ayarlayarak paket yapma verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Maliyet açısından kar etmenizi sağlayan step motorları sürücüler yardımıyla kontrol yapabilirsiniz. 

Paketleme makinalarında kullanabileceğiniz servo motorları ve step motorları Şahin Rulman güvencesiyle satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra makinalarda vidalı miller ve aksamlarına ilgili linkten göz atabilirsiniz.